Online SAT ve ACT Sınavları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Online ACT ve SAT

S: Çevrimiçi bir test için ne tür bilgisayarlar gerekir?

C: Öğrenciler okulun sahip olduğu dizüstü bilgisayarları, masaüstlerini veya Chromebook’ları kullanabilir.

Sistem sorunlarında, yavaş yüklenen testlerde veya cevapların kaybolması durumunda neler yapılabilir?

ACT’nin test yöneticisi Pearson Assessment, kişiye özel önbelleğe alma özelliğini kullanıyor: Her test yerinin, testi indiren, bireysel öğrencilere sunan ve cevaplarını Pearson’un genel sunucusuna geri göndermeden önce topladığı kendi yerel sunucusu var. Sınavlar sisteme gönderildiğinde, yerel bilgisayarınızda var olan kayıtlar artık genel sunucuda tutulmaya başlanır.

SAT’ın yöneticisi AIR Assessment, okul ağlarının sağlığını ve aynı anda kaç online sınav girişini destekleyebileceğini değerlendirmesine yardımcı olan bir  tarayıcı kullanıyor. Yanıtlar birden fazla sunucuya kaydedilir, böylece bağlantı koparsa öğrenciler başka bir yerde oturum açabilir ve kaldıkları yerden devam edebilirler.

Çevrimiçi testin bir gün uyarlanabilir hale gelebileceği konuşuldu. Bu ne anlama geliyor?

Uyarlanabilir testler, teste giren kişinin önceki sorulardaki performansına göre sorgulama düzeyini ayarlar, böylece düşük puan alan kişilere en zor sorulardan daha az soru sorulur ve yüksek puan alan kişilerin kolay cevapları vermesi için de zaman harcamasına gerek kalmaz. Bu tür bir test, öğrencilerin neye hakim olduklarının daha ayrıntılı bir resmini sağlayabilir. Ayrıca sınav katılımcılarının birbirlerinden ve sızan veya çalınmış olabilecek önceki sınavlardan farklı sorularla karşılaştıkları anlamına gelmektedir.

Bu adaptif testleri kullanan var mı?

GRE ve G.M.A.T. Mezuniyet sınavları, bazı eyaletlerin 3 ila 11. sınıflardaki Ortak Çekirdek becerilerini ölçmek için kullandıkları Akıllı Dengeli testler gibi uyarlanabilir sınavlardır. Dil yerleştirme sınavları, eczacılar, muhasebeciler, sağlık görevlileri ve diğer meslekler için lisans sınavları gibi, genellikle uyarlayıcıdır.

Okulum çevrimiçi SAT veya ACT veriyorsa, bunun yerine bir kağıt versiyon isteyebilir miyim?

Okul çevrimiçi test yapmayı tercih ederse, yalnızca engelli öğrenciler için özel bir hak tanıyabilir. Ancak okullar, öğrencilerin seçim yapmasını sağlayacak karışık bir ACT testi modu seçmelidir.

Dijital ACT ve SAT testleri için bir günden fazla süre verilir. Bunlar farklı sınavlar mı, değilse de öğrencilerin çevrimiçi soru ve cevaplarını paylaşmalarını engelleyen nedir?

Her iki şirket de test güvenliğini öne sürerek yanıt vermeyi reddetti, ancak aldatmaya karşı korunma ve adil bir test ortamı sağlamak için birçok adım attıklarını söyledi.

Karalama kağıdına izin var mı? Çevrimiçi testin, kağıt testlerinin yapmadığı herhangi bir faydalı özelliği var mı?

Her iki test de kurşun kalemlere ve çizik kağıda izin verir. Her iki test de, öğelerin daha sonra geri dönmesi için yer imi koymanıza ve bölümde kalan süreyi takip etmek için bir geri sayım saatine sahip olmanıza izin verir. ACT, ortadan kaldırmak istediğiniz cevapları atmanıza izin verir ve cevapsız soruları turuncu bir nokta ile işaretler, SAT elektronik kazıma kağıdı ve geçişleri vurgulama yeteneği sağlar.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *