Sabancı Hazırlık Atlama Sınavı ELAE Kurs Bilgileri

testprep sabancı üniversitesi ingilizce kursu

Üniversitelerin kendi bünyelerinde hazırladığı ve öğrencinin dil becerilerini ölçen bir çok deneme sınavı bulunmaktadır. Sabancı Üniversitesi İngilizce Kursu , elae, de bunlardan bir tanesidir. Aynı dil becerilerini ölçse de, okullar küçük ekleme çıkarmalarla farklı sınavlar hazırlamaktadır. Bu sınavlar, daha sonraki akademik hayatta kullanılacak dil yetisini doğrulamak için yapıldığından, her okulun zorluk derecesi birbirinden farklıdır.

Sabancı Üniversitesi Diller Okulu tarafından hazırlanan Sabancı hazırlık atlama sınavı 3 bölümde genel yetenekleri sınamaktadır. Bu yetenekler, reading ( okuma ), writing ( yazma ) ve listening ( dinleme ) bölümleridir. Bu 3 bölümde de başarısını kanıtlayan öğrenciler, lisans bölümlerine geçmeye hak kazanırlar. Yıl içinde Ocak ayında, yıl sonunda Haziran ayında ve yaz okulu sonunda Ağustos ayında olmak üzere toplam 3 tane Sabancı hazırlık atlama sınavı yapılmaktadır.

Dönemin başında yapılan stage 1 sınavı ile Sabancı hazırlık atlama sınavı karıştırılmamalıdır. Stage 1 sınavı öğrencilerin hazırlıkta okuyacakları kurları belirlemek için kullanılır. Bu kurların kendi arasında farklılıklaır bulunmakta ve çeşitli ders materyalleri bulunmaktadır. Bu materyaller Sabancı hazırlık atlama sınavı kurslarımızda öğrencilere ücretsiz sunulmaktadır. Her bir kur kendi içinde materyal barındırmaktadır. Sabancı Üniversitesi bu kurlara kendi içinde isim vermektedir. Sabancı Üniversitesi İngilizce Kursu Kurları:

  1. Route 1
  2. Route 2
  3. Route 3
  4. Route 4

olmak üzere 4 kurdan oluşmaktadır. Giriş seviyesinde İngilizce bilgisine sahip öğrenciler Route 1 olurken, ileri seviye İngilizce seviyesindeki öğrenciler Route 4 olmaktadır. Bu kurlarla ilgili Sabancı Üniversitesi İngilizce Kursu, Elae Ozel Ders sayfamızda bulabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi İngilizce Kursu Nasıldır?

ELAE olarak adlandırılan sınavın açıklaması, English Language Assessment Exam olmaktadır. Bu sınav, üniversite hazırlık sınavları arasında en zor olanlarından bir tanesidir. Bu yüzden öğrencilerin sıkı ve disiplinli bir şekilde bu sınava hazırlanmaları gerekmektedir. Sabancı üniversitesi hazırlık sınıflarında verilen derslere tam katılım gösterip aynı zamanda destek ders alan öğrenciler bu sınavda başarılı olmaktadır. Bu yüzden en iyi şekilde öğrencileri hazırlayıp, en kısa sürede hazırlık sınıfını geçmelerini hedefliyoruz.

Sınav ile ilgili aklınıza takılan her konuda bize ulaşabilirsiniz. Sabancı hazırlık atlama sınavı kurslarımız;

  • ELAE Özel Ders
  • ELAE Grup Ders
  • ELAE Hibrit Ders

olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Kurslarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için İLETİŞİM Sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

2 Comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *