GRE Data Interpretation: Grafikleri anlamak

GRE Data Interpretation grafikleri anlamak ve yorumlamak.

GRE’deki her Quant bölümünde, bir grafik veya çift grafik hakkında soru soran üç soru görürsünüz. Bunlar Veri Yorumlama (DI) sorularıdır. Üç sorunun tamamı genellikle aynı grafik (ler) e işaret eder. Öğrencilerin bu GRE Data Interpretation sorularını sevme ya da nefret etme eğiliminde olduklarını düşünüyorum. Bazıları için, rahat ve rutin bir şekilde ilerlemek kolayken, diğerleri ise bu soruları ezici buluyor. Çok fazla bilgi var ve bunu sıralamak çok uzun sürüyor diye düşünebiliyorlar.

GRE Data Interpretation Soru Tipleri

Her iki öğrenci de haklıdır. Bir yandan, GRE Data Interpretation sorularına dahil olan gerçek hesaplamalar, genellikle normal Quant sorularına göre daha hızlı ve daha basittir. Öte yandan, bu sorunlarda pek çok yabancı bilgi vardır ve onlar çok zaman alan sorular olabilirler. Bu grafiklerle çalışma stratejim, Reading Comp’te uzun pasajlarla kullandığımın yönteme benziyor. Yani, ilk Veri Yorumlama sorusuna her geldiğimde, sorulara dalmadan önce grafiğin paketini açmak için biraz zaman ayırırım. Örneğin, bir çubuk grafik görürsem, farklı kategorilerin göreceli boyutlarını hızlıca değerlendirebileceğimi biliyorum.

Tersine, bir pasta grafiği görürsem, bir bütünün parçalara nasıl ayrıldığı hakkında bilgi alacağımı biliyorum. İlgili gerçek sayılar hakkında bilgi alabilir veya alamayabilirim. Örneğin, bir pasta grafiğinde, keklerden daha fazla kurabiye olduğunu söyleyebilirim, ama bende kaç tane olduğumu tam olarak söyleyemem. Genel olarak, gerçek sayıları alıp almadığımı veya yalnızca yüzde bulup bulmadığım konusuna da dikkat etmek istiyorum. Eğer bir grafik bana bir yüzde verirse, o zaman tam sayı verilmeden gerçek sayılar hakkında bir şey söyleyemem.

GRE Data Interpretation Hakkında Son Sözler

Bu adımlar biraz zaman alıyor. Ancak, grafikleri anladığımda, soruları hızlı ve doğru bir şekilde cevaplamak için ihtiyacım olan bilgileri bulabileceğim. Gerçek hesaplamalar diğer Quant problemlerinde olduğu gibi zaman alıcı olmayacağından, grafikleri anlamak için zaman ayırmak, GRE Data Interpretation soruları ile çalışmamın genel olarak daha verimli olmasını sağlayacaktır. GRE Data Interpretation soruları tutarlı ve yöntemsel bir şekilde yaklaşırsanız puanınızı güvenilir bir şekilde artırabilir. Zaman ayırın ve bilgi yığınının sizi sindirmesine izin vermeyin. GRE kursu almak isterseniz size bu bilgileri ve daha fazlasını çok verimli bir şekilde veriyor olacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *