IB Özel Ders ile Son Ayda Puanlarınızı Yükseltin

ib özel ders öğrencileri için ib dershanesi.

IB sınavlarına az süre kaldı fakat hala zamanınız var. Çoğu öğrencide panik havası hakimden, öğrencilerin bir kısmında yani düzenli çalışan öğrencilerde bu tedirginlik daha düşük düzeydedir. Düzenli IB özel ders alan öğrencilerimiz artık sınava hazır olduklarından ve sadece tekrar yaptıklarından dolayı bu heyecanları en düşük düzeydedir. Peki ya hala sınava hazır olmayan öğrenciler? IB sınavları bu ay içinde başlıyor ve kabul etmek gerekir ki az bir süre kaldı. Fakat bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Bu ay yapacağınız çalışma ve alacağınız IB özel ders ile siz de puanlarınızı yükseltebilirsiniz.

Her yıl öğrenciler IB sınavlarında aynı senaryo ile karşılaşır. Keşke biraz daha fazla çalışmaya zamanım olsaydı. Bu zamana aslında sahiptiniz ama sadece kıymetini bilmiyordunuz. Doğamız gereği her zaman işleri kendi yönümüze çevirecek bir yol ararız fakat bu her zaman olumlu sonuçlanmaz. Daha önce de söylediğimiz gibi IB programı yoğun olmasına rağmen düzenli bir çalışma programı ile kolaylıkla başarılabilir.

IB özel ders son ayda nasıl bir fayda sağlar?

IB özel ders almaya gelmeden önce ilk olarak yapmanız gereken durum eksiklerinizi belirlemektir. Bu sayede daha hızlı ilerlememiz sağlanır. Eksik olan konularınız, daha önceki konulardan kaynaklı ise, bunların belirlenmesi IB eğitmenlerimiz tarafından yapılır ve ilk günden sizinle birlikte bir program hazırlanır. Bu program dahilinde ilerlediğimizde, işler daha kolay bir hal alır. Sınava çok az bir süre kalmış olsa bile plan yapmak her durumda faydalıdır.

Bu plan dahilinde ilerlendiğinde öğrencinin başarısı kesinlikle artacaktır. Fakat şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki Ib notları 4’ten 7’ye yükselmeyecektir. Böyle bir çözüm olsa öğrencilerin hepsi 1 ay içinde sınava hazır olurdu. Bunun yanında her dersten 1 puanlık artış sağlanırsa, toplam IB notlarında 6 puanlık bir artış sağlanır ki bu da muazzam bir artış demektir. Bu sayede hayallerinizdeki okullara kabul alma şansınızı arttırırsınız.

IB Özel Ders Veren Eğitmen Rolü Nedir?

Yukarıda belirtilen artış her zaman her yerden ya da kişiden alınan ders ile sağlanmaz. Bizim IB examiner eğitmenlerimiz sizi sınavdaki tüm zorluklara karşı hazırladığı için kısa sürede artış sağlayabileceğinizi biliyoruz. Bunun dışındaki hocalar, sizin hem vaktinizi boşa harcayacak hem de karşılığı olmayan bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *